Nilfgaard – divize Deithwen

Nejmocnější říši rozkládající se na jihu kontinentu vládne železnou rukou císař Emhyr var Emreis Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd. Své mocenské zájmy udržuje rozvinutou ekonomikou, a když je potřeba i svojí profesionální armádou. Časté expanze Nifgaardu udržují oči obyvatel namířené směrem od vnitřních problémů. Aby se zbavil nepohodlných šlechticů, jmenoval je velitely a generály a poslal na frontu.

Cisařství se pyšní nejvetší armádou, jaká kdy spatřila světlo světa. Tak obrovské množství lidí na jednom místě musí být skvěle koordinováno. Disciplína je téměř dokonalá, jakákoliv neposlušnost se trestá smrtí. Pravidelná armáda, složená z dobře placených vojáků z povolání, zasévá strach do srdcí sedláků, rychle svolaných na obranu svých zemí. Težká jízda i lehká pěchota, všichni jsou dokonale vyzbrojeni. Dokonce i zasobovací konvoje není lehké přetrhnout a leckterý nůž si na nich vyryl zoubek. Černé zbroje a varkoče z imperiálních manufaktůr jsou běžnou součástí každé jednotky.

Nilfgaard – divize Deithwen
Bílý plamen znaku divize Deitwen se třepotá na korouhvi. Těžkooděnci císařství, hrdá pěchota těch nejstatečnějších mužů ze samotného srdce impéria, pochoduje neohroženě směr Cintra. Elitní divize těžké pěchoty vybavená tím nejlepším, co Nilfgaard může vyprodukovat a nabídnout. Kdo se jim může postavit, kdo zastaví jejich pochod? Tato divize je údernou pěstí a železnou páteří tažení na sever. Pavézy, ocelové zbroje a pádné zbraně, mnohaletý výcvik, veteráni bezpočtu pohraničních šarvátek, výběr nejlepších z nejlepších. Sám imperátor – Bílý plamen tančící na mohylách nepřátel, daroval v Albě na Náměstí tisíciletí divizi nastoupené před kampaní na sever jejich bojovou zástavu s bílým plamenem. Vojenský kolos Impéria se dal do pohybu a těžká bota „černých“ už překročila Jarru, teď bezohledně dusá po půdě královny Calanthé, přináší kulturu, prosperitu a ochranu pod nekonečnými paprsky zlatého slunce na černých praporech. Nilfgaard je na pochodu ke svému vítězství.